04-09-2012Հատուկ պահպանվող տարածք է տեղափոխվել 30 տրանսպորտային միջոց
Ճանապարհային ոստիկանության 1-ին սպայական գումարտակի աշխատակիցները օգոստոսի 27-ից սեպտեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևան քաղաքում իրականացրած ծառայության ընթացքում...
2010 թ. արձանագրված ճանապարհատրանսպորտային պատահարների ամփոփ վիճակագրություն
2010 թ. ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության տարածքում արձանագրվել է 1974 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որոնց հետեւանքով 294 մարդ զոհվել է, 2670-ը՝ ստացել մարմնական վնասվածքներ:
2009 թ. ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության տարածքում արձանագրվել է 2002 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որոնց հետեւանքով 325 մարդ զոհվել է, 2753-ը՝ ստացել մարմնական վնասվածքներ:
2010 թ. ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության տարածքում արձանագրված 1974 ճանապարհատրանսպորտային պատահարներից 654-ը բախման դեպքեր են, որոնց հետեւանքով 61 մարդ զոհվել է, 1175-ը՝ ստացել մարմնական վնասվածքներ: Արձանագրված 313 շրջման դեպքերի հետեւանքով զոհվել է՝ 65, մարմնական վնասվածք ստացել՝ 474 մարդ: Արձանագրվել է վրաերթի 752 դեպք, որոնց հետեւանքով 137 մարդ զոհվել է, 683-ը՝ ստացել մարմնական վնասվածք: Արձանագրվածից 165-ը խոչընդոտի վրաերթի դեպքերն են, որոնց հետեւանքով 23 մարդ զոհվել է, 238-ը ստացել մարմնական վնասվածքներ:
2010 թ. ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության տարածքում արձանագրված1974 ճանապարհատրանսպորտային պատահարներից 206-ը տեղի է ունեցել մինչեւ 16 տարեկանների մասնակցությամբ, ինչի հետեւանքով 16 անչափահաս զոհվել է, 222-ը՝ ստացե տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ: Նշված դեպքերից 119-ը մինչեւ 16 տարեկանների վրաերթերի դեպքեր են, ինչի հետեւանքով 11 անչափահաս զոհվել է, 10-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:
2010 թ. ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության տարածքում արձանագրված ճանապարհատրանսպորտային պատահարներից 306-ն արձանագրվել է երկուշաբթի օրերին, 37 մարդ զոհվել է, 433-ը՝ ստացել մարմնական վնասվածքներ:
Երեքշաբթի արձանագրվել է 250 ՃՏ պատահար. 41 մարդ զոհվել է, 349-ը՝ ստացել մարմնական վնասվածքներ:
Չորեքշաբթի արձանագրվել է 232 ՃՏ պատահար. 31 մարդ զոհվել է, 281-ը՝ ստացել մարմնական վնասվածքներ:
Հինգշաբթի արձանագրվել է 286 ՃՏ պատահար. 40 մարդ զոհվել է, 348-ը՝ ստացել մարմնական վնասվածքներ:
Ուրբաթ արձանագրվել է 218 ՃՏ պատահար. 50 մարդ զոհվել է, 420-ը՝ ստացել մարմնական վնասվածքներ:
Շաբաթ արձանագրվել է 269 ՃՏ պատահար. 48 մարդ զոհվել է, 371-ը՝ ստացել մարմնական վնասվածքներ:
Կիրակի արձանագրվել է 313 ՃՏ պատահար. 47 մարդ զոհվել է, 468-ը՝ ստացել մարմնական վնասվածքներ:
2010 թ. ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության տարածքում արձանագրված ճանապարհատրանսպորտային պատահարներից 297-ն արձանագրվել է ժամը 00-ից 06-ն ընկած ժամանակահատվածում. 54 մարդ զոհվել է, 133-ը՝ ստացել մարմնական վնասվածքներ:
Ժամը 06-ից 09-ն ընկած ժամանակահատվածում արձանագրվել է 114 ՃՏ պատահար. 19 մարդ զոհվել է, 158-ը ստացել մարմնական վնասվածքներ:
Ժամը 06-ից12-ն ընկած ժամանակահատվածում արձանագրվել է 197 ՃՏ պատահար. 20 մարդ զոհվել է, 248-ը ստացել մարմնական վնասվածքներ:
Ժամը 06-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում արձանագրվել է 261 ՃՏ պատահար. 25 մարդ զոհվել է, 338-ը ստացել մարմնական վնասվածքներ:
Ժամը 15-ից 18-ն ընկած ժամանակահատվածում արձանագրվել է 309 ՃՏ պատահար. 37 մարդ զոհվել է, 416-ը ստացել մարմնական վնասվածքներ:
Ժամը 18-ից 21-ն ընկած ժամանակահատվածում արձանագրվել է 406 ՃՏ պատահար. 72 մարդ զոհվել է, 538-ը ստացել մարմնական վնասվածքներ:
Ժամը 21-ից 24-ն ընկած ժամանակահատվածում արձանագրվել է 390 ՃՏ պատահար. 67 մարդ զոհվել է, 639-ը ստացել մարմնական վնասվածքներ:
2011 թ. հունվար ամսվա ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության տարածքում արձանագրվել է 145 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որոնց հետեւանքով 15 մարդ զոհվել է, 228-ը՝ ստացել մարմնական վնասվածքներ:
2010 թ. նույն ժամանակահատվածում Հայաստանի Հանրապետության տարածքում արձանագրվել է 130 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որոնց հետեւանքով 18 մարդ զոհվել է, 184-ը՝ ստացել մարմնական վնասվածքներ: